İlan Ekle Oturum aç

Bilimsel Kaynaklara Göre Zayıflamanın Yolları

Kilo Kaybetmek İsteyen Sporcular İçin Öneriler

Bilimsel Kaynaklara Göre Zayıflamanın Yolları

Bilimsel Kaynaklara Göre Zayıflamanın Yolları
Bilimsel Kaynaklara Göre Zayıflamanın Yolları

BİLİMSEL KAYNAKLARA GÖRE ZAYIFLAMANIN YOLLARI; Bilimsel kaynaklar düzgün beslenme ve doğru makro besin kombinasyonları ile hızlı kilo vermenin sağlanabileceğini bizlere gösteriyor. Aşağıda sizinle zayıflama yöntemleri arasından bilimsel olarak doğrulanmış 3 yöntemi paylaşıyoruz:

1. Şeker ve Nişastayı Azaltın

Kilo vermede en önemli unsur şeker ve nişasta kaynakları olan karbonhidratları azaltmaktır.

Karbonhidrat tüketiminizi azalttığınızda açlık hissiniz azalır ve daha fazla kalori almanıza sebep olabilecek yiyecekleri tüketmekten kaçınmış olursunuz. (1) Bu durumda vücut enerji üretimi için yeni aldığı karbonhidratlara değil depoladığı yağları yakmaya yönelir.

Karbonhidratları azaltmanın vücuda bir diğer faydası ise insülin seviyelerini düşürmesidir. İnsülin seviyelerinizin azalması böbreklerinizin sodyum ve su yoğunluğundan kurtulup vücuttan bu malzemeleri atmasına yardımcı olur. Bu da gereksiz şişkinliğe neden olan ve vücut tarafından kullanılmayan su kütlesinin atılması demektir. (23) Karbonhidratların kesildiği ilk hafta 5 kg civarında kilo vermek ender görülen bir durum değildir. Burada vücuttan atılan fazla kilo yağ ve suyu beraber içerir.

Fazla kilolu ve obez kadınlar üzerinde bir çalışma yapılmıştır. (4) Kadınların bir kısmı az karbonhidratlı diyet uygularken diğer kısmı az yağlı diyet uygulamışlardır. Az karbonhidrat diyeti yapan grup diyet sürecinde açlık hissetmezken az yağ diyeti uygulayan kişiler bu konuda rahatsızlık yaşamışlardır. Daha hızlı ve daha fazla miktarda kilo veren kadınlar az karbonhidratlı beslenen kadınlar olmuştur.

Kilo vermenin ilk kuralı olan az karbonhidratlı beslenme sistemine yönelerek zayıflayabilirsiniz. (5)

 1. Ağırlık çalışın.
 2. Daha fazla su için.
 3. Isıtıcıları kapatın.
 4. Yedi saat uyuyun.
 5. D vitamini depolarınızı doldurun.
 6. Daha fazla protein tüketin.
 7. Hareketsiz Yaşamdan Uzak Durun.
 8. Yeşil çaydan kafein alın.
 9. Kas yapın.
 10. Stresten uzak durun.
 11. Ara öğünleri atlamayın.
 12. Uyumadan en az 1 saat önce besinlerle ilişiğinizi kesin.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

Add Comment

Your email is safe with us.

0
Close

Your cart