İlan Ekle Oturum aç

Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin

Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin
Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin

Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin

Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin; Testosteron düzeyini doğal yollardan arttırmak için birçok sporcu yeni yöntemler aramakta. Testosteron, sporcuların kas gelişimi ve performansını doğrudan etkileyen bir anabolik (yapım ile sorumlu) hormondur. Erkeklerde yoğun olarak sentezlenen testosteron kadın vücudunda da bulunmak ile beraber her iki cinsiyet içinde hayati öneme sahiptir.

Kuşkonmaz

Cinsel isteği arttıran besinlerden belki de en bilineni olan kuşkonmaz içerdiği folik asit, potasyum ve E vitamini ile sporcuların gözdesi.

Birçok profesyonel sporcu tarafından ödemi azaltmak ve metabolizmayı hızlandırmak için kullanılan kuşkonmazı ayrıca testosteron düzeyinizi doğal olarak arttırmak için kullanabilirsiniz.

Kırmızı et

Kolesterol, çinko ve doymuş yağ açısından zengin olan kırmızı et, testosteron üretimi için gerekli olan besin maddelerinin neredeyse tamamını ihtiva etmekte.

Bu sebeple testosteron düzeyini arttırmak isteyen sporcuların diyetinde mutlaka bulunması gereken kırmızı eti fazla kaçırmamanızı öneriyoruz. Testosteron Arttıran 9 Doğal Besin arasındadır.

Kereviz sapı

Pek tanıdık olmadığınız bu bitki testosteron arttıran besinler içinde belki de en yeteneklisi.

Yapılan bir araştırma ile sadece kereviz sapının koklanmasının bile testosteron düzeyini arttırdığını gösteren araştırmacılar bunu kereviz sapının ihtiva ettiği iki önemli androjen hormonu olan androstenone ve androstenol’a bağlıyor.

Ayrıca kereviz sapının ihtiva ettiği luteolin östrojen hormonunun miktarını azaltarak nicelik olarak daha yoğun testosteron düzeyine sahip olmanızı sağlayabilir.

Brokoli

Birçok yerde sayısız faydası ile adı geçen brokoli yine baş aktörümüz.

İçerisinde bulunan indole-3-carbinol maddesi ile testosteron’u yıkan aromataz adlı enzimi durduran bu madde üretilen testosteronun vücudunuzda daha fazla kalmasını ve daha etkili görev yapmasını sağlıyor.

Nar

Sağlıklı beslenme önerilerinde sık sık adı geçen nar sporcular için oldukça önemli bir besin.

Fareler üzerinde yapılan araştırmalarda nar ile beslenmenin testosteron düzeyini %22 arttırdığını gösterildi.

İnsan çalışması yapılmamasına rağmen nar, testosteron düzeyini arttırmak için denenmesi gereken oldukça lezzetli bir seçenek olarak sizi bekliyor.

Chia tohumu

Antik Maya uygarlığında mesaj taşımak ile görevli olan insanlara verilen ve “koşucu besini” adını verdikleri chia tohumu birçok açıdan oldukça faydalı.

İçerdiği yoğun omega-3 yağları ile testosteron yapımını hızlandırabileceği düşünülen bu tohumlar ayrıca karbonhidratların parçalanmasını yavaşlatarak kan şekerinizi düzenlemesini sağlayan oldukça kullanışlı bir besin.

Zencefil

Orta doğu uygarlıklarında çocuk sahibi olamayan erkeklere verilen ve o zamanın kaynaklarına göre fayda sağladığı görülen zencefil ile ilgili birçok araştırma mevcut.

Bu araştırmalardan birinde ise farelere diyetinin yanında verilen zencefil özünün fare testosteron düzeyini arttırdığı görülmüş.

Henüz insan deneyleri yapılmamasına rağmen denemeye değer!

Kalp ve karaciğer

Birçok önemli besin maddesini içerisinde bulunduran bu iki sakatat türü yoğun miktarda kolesterol içermekte.

Aşırıya kaçılmadığı sürece testosteron yapımı için gerekli olan besinleri temin edebileceğiniz bu besinleri diyetinizde bulundurmanızda fayda var.

Kalp koenzim 10, çinko, selenyum, fosfor, tiamin ve B vitamini içerir.

Karaciğer ise vitamin A ve kolesterol açısından zengindir

Ananas

Ananas eski toplumlar tarafından sindirim problemlerini rahatlattığı için sık sık kullanılmaktaydı.

Bunu ise içeriğinde bulunan bromelain ile sağlayan ananas ayrıca proteinlerin daha etkili sindirilmesine ve dolaylı olarak daha fazla testosteron sentezlenmesine yardım edebilir.

Big Joy Thermonator L-Carnitine 1000 mL


[yasr_visitor_votes size=”large”]

Add Comment

Your email is safe with us.

0
Close

Your cart