İlan Ekle Oturum aç

Reformer Pilates Zayıflatır mı?

Reformer Pilates Zayıflatır mı?

Evet düzenli yapıldığı taktirde zayıflatması mümkün.Uzun yıllardan beri kullanılmasıyla birlikte son zamanlarda giderek popüler olan reformer pilatesin faydalarından bahsetmiştik. En çok merak edilen konulardan biri ise reformer pilates zayıflatır mı, reformer pilates ile kilo vermek mümkün mü olmuştur. Evet, reformer pilates ile fazlalıklardan kurtulmak mümkün. Fakat tabii ki bu sadece reformer pilates yapmak ile kalmıyor aynı zamanda düzenli ve dengeli beslenmekle gerçekleşiyor.

Reformer pilates ile isterseniz bölgesel olarak isterseniz de tüm vücudunuza çalıştırarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.  Bildiğiniz üzere kilo vermek nabzı yükseltmek ile yakından ilgilidir. İşte bu yüzden reformer pilates yaparlen nabzınızı ne kadar yükseltirseniz yap yakımına o kadar etki etmiş olursunuz.

İdeal kilosunda olup sıkılaşmak isteyenler için de reformer pilates en güzel seçenek. Vücudun sıkılaşmasında önemli rol oynayan reformer pilates karın, bacak,kol vs istenilen yüm bölgelerde incelmenize yardımcı olur.

** Reformer pilates öncelikle kas ve iskelet sistemini iyileştirmeyi hedefler fakat bunun yanı sıra kilo vermeye de katkısı yadsınamaz düzeydedir.

Bir cardio egzersizi gibi yoğun kalori yakımı olmasa da reformer pilateste de incelmek mümkündür.

Ancak şu unutulmamalıdır ki reformer pilateste öncelik ve asıl amaç kilo vermek değil, kasları uzatıp esneklik kazandırmak ve vücudumuza doğru bir postür kazandırmaktır

Fitness ile birlikte yapıldığı takdirde ve doğru beslenme uygulandığında en güzel sonuçlar elde edilebilir.

 

 

 

 

 

kaynak:nordenpilates.com


[yasr_visitor_votes size=”large”]

Add Comment

Your email is safe with us.

0
Close

Your cart